Педрада на тему: «Компетентний учитель - запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу на шляху створення Нової української школи»

Дата: 13 лютого 2018 о 20:19, Оновлено 13 лютого 2018 о 20:47
6,138 переглядів

Нова українська школа потребує нових підходів до навчання, формування педагогічної компетентності фахівця школи. Відповідно до сучасних освітніх тенденцій високі вимоги ставляться до вчителя. Сучасний учитель повинен бути професійно-компетентним й всебічно освіченим фахівцем, здатним професійно сприймати, аналізувати і оцінювати сучасні соціально-педагогічні явища, грамотно застосовувати педагогічні технології, проявляти творчу і дослідницьку ініціативу, професійну мобільність, бути здатним до розвитку суб'єктів освітнього процесу.

Професійна компетентність учителя потребує постійного розвитку й удосконалення. З цією метою 12 лютого 2018 року проведено педагогічну раду «Компетентний учитель - запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу на шляху створення Нової української школи». Директор школи В.В. Дячук ознайомив учителів з шляхами формування професійної компетентності педагога, тлумачили основні поняття статті 1. «Основні терміни та їх визначення» Закону України про освіту, педагоги більше дізналися про наявний на сьогодні інструментарій з формування ключових компетентностей школярів.

Наступним етапом педагогічної ради була робота в групах «Новатори» та «Творці майбутнього», під час якої заступником директора школи Романюк Г.Ю. проведено вправи: «Релаксація», «Стежина очікувань», мозковий штурм «Що означають терміни». Працюючи в групах, учасники педагогічної ради виробляли «Правила роботи групи», обмінювалися думками щодо  того, які особисті та професійні риси мають бути притаманні сучасному педагогу, презентували компетентнісно орієнтований урок за технікою «МЕТА-ПЛАН», складали «Асоціативне гроно» компетентнісного підходу до освітньої діяльності, створювали моделі випускника школи.

Адміністрація школи дякує колегам за роботу, креатині ідеї, бажання змінюватись, вдосконалюватись професійно, бути готовим до реалізації ключової реформи Міністерства освіти і науки – НУШ.