Алгоритм дій учасників освітнього процесу при оголошені сигналу "Повітряна тривога!"

Дата: 12 жовтня 2022 о 12:39, Оновлено 25 лютого о 18:03

До наказу по Денисівській гімназії

від 01.09.2023 № 45/од

Алгоритм дій учасників освітнього процесу при оголошені сигналу "Повітряна тривога!"

Відповідно до статті № 137 Кримінального Кодексу України педагоги несуть відповідальність за неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя й здоров’я дітей, тому «мають діяти суворо відповідно до алгоритму дій, що затверджені наказом закладу освіти.

1. Дії учасників освітнього процесу та працівників гімназії при оголошені сигналу "Повітряна тривога!" перед початком освітнього процесу:
    1. Працівники закладу освіти, учні, які під час оголошення сигналу "Повітряна тривога!", перебувають вдома переходять до укриття. Якщо вони в дорозі до закладу освіти, мають терміново прослідувати до найближчого укриття.
    2. У разі оголошення сигналу "Повітряна тривога!" під час приходу учнів до закладу освіти, вони, разом із працівниками закладу та батьками або іншими супроводжуючими особами, терміново переходять в укриття закладу освіти.
    3. Під час оголошення сигналу "Повітряна тривога!" перед початком уроків, до 11.00 освітній процес цього дня автоматично переходить в дистанційний формат.
    4. Гімназія після відбою тривоги, розпочинає освітній процес (у цей день) онлайн не пізніше ніж через 20 хв після відбою повітряної тривоги.
  2. Дії учасників освітнього процесу та працівників гімназії при оголошені сигналу "Повітряна тривога!" під час освітнього процесу:
    1. якщо тривога починається під час уроку, учитель повинен зорієнтувати дітей до евакуації за наперед визначеним маршрутом і відвести їх в укриття.
    2. Учні одягаються та забирають особисті речі із собою до укриття.
    3. Відповідальна за евакуацію учасників освітнього процесу та працівників Денисюк Ю.Г. відкриває запасні виходи, зазначені у плані евакуації із приміщення  гімназії.
    4. Відповідальна особа за евакуацію Кочмар Т.М. супроводжує учнів до укриття
    5. Учні класів евакуюються до укриття згідно плану евакуації.
    6. Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір’ї гімназії (перерва, урок серед природи, урок фізичної культури), під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом учителя, або самостійно до укриття, класний керівник спускається до свого класу.
    7. Під час евакуації до укриття учасників освітнього процесу має супроводжувати вчитель предметник у якого у цей час урок з класом.
    8. Учитель бере свої особисті речі ретельно перевіряє кабінет з метою унеможливлення перебування  учнів у ньому, закриває кабінет, іде позаду усього класу та має із собою список дітей класу.
    9. Чергові працівники закладу освіти перевіряють коридори, туалети, місця під сходами.
  3. Дії учасників освітнього процесу та працівників гімназії в укритті:
    1. У всередині укриття вчитель стежить, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця, а також здійснює перевірку учнів згідно списку.
    2. Про відсутність учня/учениці в укритті вчитель має повідомити керівника або його заступника.
    3. Учителю заборонено залишати учнів без нагляду до моменту відбою сигналу повітряної тривоги.
    4. Під час перебування в укритті вчителі та відповідальні особи проводять заходи, щоб заспокоїти всіх дітей (до 15 хв)
    5. Якщо учень/учениця перебуває в укритті гімназії під час сигналу "Повітряна тривога!" батьки та особи, що їх замінюють, можуть забрати учнів після  надходження сигналу «Відбій повітряної тривоги!», а також  працівник закладу освіти має право відповідно до заяви батьків особисто батькам передати дитину із закладу освіти під час повітряної тривоги». Адже третя та четверта частини ст. 55 Закону України «Про освіту» регламентують, що саме батьки здобувачів освіти зобов’язані дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, а держава при цьому надає батькам допомогу.

Приклад заяви

4. Дії учасників освітнього процесу та працівників гімназії при оголошенні сигналу «Відбій повітряної тривоги!»:

4.1 після надходження сигналу «Відбій повітряної тривоги!» учні організовано під наглядом педагогів та відповідальних осіб виходять з укриття та продовжують освітній процес, або ідуть додому в разі закінчення уроків.