Педагогічна рада «Формувальне оцінювання, як чинник модернізації процесу навчання у гімназії»

Дата: 27 березня о 17:26
26 переглядів

Проведена педагогічна рада сприяла формуванню бажання педагогів нашої гімназії до саморозвитку та самовдосконалення. Учасники педагогічної ради  поглибили теоретичні знання про нормативну базу оцінювання навчальних досягнень учнів, які здобувають освіту відповідно до нових Державних стандартів, алгоритм діяльності вчителя щодо організації формувального оцінювання, інструменти формувального оцінювання, етапи формувального оцінювання та визначали відмінності формувального і традиційного оцінювання.

Друга частина педагогічної ради була спрямована на розвиток та формування практичних навичок учителів. Адже мета формувального оцінювання - наблизити навчання до інтересів дитини. Тому кожний учитель має орієнтуватися на те, як сприймають інформацію саме його учні, що їм цікаво, чим вони захоплюються, що їм вдається краще, а що гірше, наскільки вони мають навички здійснювати самооцінювання та взаємооцінювання.

Педагоги залучалися до творчої діяльності в групах де  опановували різноманітні техніки та прийоми формувального оцінювання, які використовуються для  рефлексії емоційного стану учнів, рефлексії діяльності, рефлексії змісту діяльності (вимірювання  навчальних досягнень здобувачів освіти 1-4, 5-9  класів).  Також ділилися досвідом роботи з онлайн-ресурсами, які можна використовувати для формувального оцінювання.

Під час активного спілкування педагоги дійшли спільного висновку: для модернізації освітнього процесу гімназії,  зміни культури навчання необхідно змінити способи оцінювання та сприйняти нову філософію оцінювання всім учасникам освітнього процесу.

Дякую, колеги, за творчість, фантазію, комунікабельність, командний дух, взаємоповагу та демократичність, нові ідеї для покращення освітнього процесу гімназії.  Було творчо, майстерно та натхненно!