Минуле через фотооб′єктив
З 8 по 11 квітня у гімназії проведено виставку чорно-білих світлин з використанням фондів історико-краєзнавчого музею освітнього закладу, а також світлин з домашніх альбомів наших гімназистів на тему «Минуле через фотооб′єктив».
На виставці були представлені фотографії 40-90-х років ХХ ст.. Поділились світлинами та розповідями про своїх рідних гімназисти: Барнашевська Софія, Данилюк Ілля (5 клас), Фоміна Іванна (7 клас). З великим захопленням розповідала Барнашевська Софія про свого дідуся Барнашевського Миколу та про прадідів (батьків її дідуся), зображених на світлині, яку вона принесла на фотовиставку. Данилюк Ілля з великою любов′ю показував дитячі фотографії своєї матусі. Гімназисти 8 класу з цікавістю розглядали світлини з шкільного фотоальбому, у якому зібрано фотоматеріали про відкриття школи у 1985 році. Впізнавали знайомі обличчя.
Метою таких заходів є виховання поваги молоді до старшого покоління. Фотографія – це мистецтво збереження спогадів, пам′яті про особливі життєві миттєвості та найрідніших людей. Старі чорно-білі світлини передають теплоту та характер людей, зображених на них. Фотографія відіграє велику роль як в житті окремої людини, так і суспільства. Вона не лише інформатор, але й вихователь. Виховання фотографією переслідує мету, перш за все, впливу на внутрішній світ людини, на її духовне зростання.
Фотографії - пам′ять про минуле, розповідь про сьогодення, місточок, що допомагає зберегти, відновити чи зародити паростки духовності в кожному з нас. Переглядаючи старі фотографії, ми осягаємо минуле нашого народу, вчимося любові до рідних джерел, духовно зростаємо, відчуваємо гордість, любов до своєї країни, батьківського дому, до самого себе. Варто занурюватись у світ фотографій.