Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності дітей

Дата: 3 травня 2019 о 09:13, Оновлено 4 травня 2019 о 14:18
461 перегляд

На виконання Кодексу цивільного захисту, постанов Кабінету Міністрів України з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення в Денисівській гімназії з 22.04.2019р. по26.04.2019р. був проведений: «Тиждень знань безпеки життєдіяльності».

Освітньо-виховна робота з учнями проводилася в таких напрямках:

• життя серед людей, у природному та предметному середовищах;
  • правила поведінки з вогнем, в інших екстремальних ситуаціях;
  • безпечні та небезпечні вулиці та дороги;
  • формування вміння надавати собі та іншим допомогу у випадку необхідності.

Перевага надавалася цікавим  довірливим бесідам, розмовам, моделюванню та аналізу певних ситуацій, дидактичним та сюжетно-рольовим іграм.

Робота була комплексною та різноплановою. Усі заплановані заходи було проведено  згідно плану.  І пройшов під девізом: "Цивільний захист ─ це не жарти, треба всім про нього знати!"

Тиждень розпочався  з екологічного марафону «Природа – не майстерня, а храм…»  та   з конкурсу-виставки малюнків  на тему:  "Безпека здоров´я –очима дітей ".  В екологічному марафоні взяли участь 1-9 класи.

Для учнів 1-4 класів  було проведено виховну  годину: "Вогонь ─ це небезпечно!". Учні переглянули презентацію про причини виникнення пожежі та її наслідки, узяли активну участь у бесіді, а насамкінець переглянули повчальний мультфільм "Фокс і Трот поспішають на допомогу. Пожежа".

У бібліотеці  оформили куточок  на тему: «Безпека життєдіяльності». Виставка літератури з безпеки життєдіяльності. Організовані також були  перегляди  відео  роликів  «Небезпечні знахідки», «Підозрілий предмет».

Для учнів 5-7 класів був проведений урок - вікторина:

«Знати, щоб передбачати, передбачати, щоб діяти»

Цікаво пройшло  заняття з правил поведінки в екстремальних ситуаціях для учнів 8-9 класів. Школярі переглянули презентацію на цю тему.

Серед учнів 1- 4 класів відбулася гра "Абетка пішохода". Діти не тільки показали теоретичні знання з правил поведінки дорожнього руху, а й змогли практично їх закріпити. Протягом тижня вибірково було перевірено знання учнів 5-9-х класів з основ безпеки життєдіяльності. Діти показали ґрунтовні теоретичні знання та практичні навички.  Згідно  плану.

25.04.2019р. ─ День цивільного захисту. Протягом дня з  учнями були відпрацьовані:

• дії за сигналом "Увага всім!";
  • дії у разі пожежі та можливих аварій;
  • користування засобами колективного та індивідуального захисту,     виготовлення найпростіших        засобів захисту органів дихання;

До Дня пам´яті Чорнобильської трагедії, у спомин про тих, хто віддав своє життя за майбутнє України, учнями 5-9класів  була  проведена  година спілкування: "Чорнобиль ─ символ безмежної мужності українців". Учні дізналися  багато  цікавого про трагічні  події в історії українського народу ─ аварію на ЧАЕС. Набатом прозвучали чорнобильські дзвони, як засторога майбутнім поколінням,  про недбале ставлення до природи й відповідальність людства за свої вчинки.  Класоводи учнів 1-4  класів підготували та провели урок-реквієм "Дзвони Чорнобиля". Була проведена виставка дитячих малюнків на тему:  «Чорнобиль – біль і скорбота України».

Уся робота була спрямована на організацію різних видів діяльності, які,  в свою чергу,  були направлені на набуття певних навичок поведінки, досвіду, самостійного пошуку виходів із непростих ситуацій, навчанню приймати виважені, продумані рішення. Адже все, чому навчають,  діти повинні вміти застосовувати в реальному житті, на практиці. Для досягнення максимального ефекту вчителі використовували художній матеріал, дидактичні, рухливі та сюжетно-рольові ігри, створювали проблемні ситуації. Під час проведення розваг з дітьми закріплювалися знання та навички стосовно безпеки життєдіяльності, підтримувався позитивний емоційний стан.