Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Date: 21 листопада 2019 о 09:16, Refreshed 25 листопада 2019 о 11:08
282 view

Як же, хочеться усім нам, дорослим, уберегти своїх дітей від неприємностей, захистити від небезпеки, яка очікує на них недосвідчених і цікавих, на кожному кроці. Але чи можливо щохвилини бути поруч? Звичайно ні… Вихід один – навчити дітей правил безпечної поведінки, сформувати у них відповідні навички,щоб діти могли почуватися безпечно. Навчаємо дітей протягом усього року, а посезонно, як завершальний акорд роботи, проводимо «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності» З « 11» листопада по « 15» листопада 2019р. був проведений "Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності». Для проведення був складений «План підготовки до проведення "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності"» Під час підготовки до "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності" проведено ряд заходів:

- проведена  інструктивно-методична нарада класних керівників 1-9 класів , щодо проведення заходів у рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності

- перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

- підготовлено матеріали та оформлено стенди тощо;

- проведено відкриті уроки з питань пожежної безпеки, охорони праці, безпеки життєдіяльності;

- проведено конкурси, вікторини знавців правил дорожнього руху, безпечної поведінки вдома, правил безпечного поводження на річці, у лісі, громадському транспорті, під час грози, під час сильного вітру, шквалу, під час перебування в громадських місцях. тощо.

- перевірено наявність стендів, пам’яток з ЦЗ та безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;

- підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків «Пожежна безпека очима дітей»;

- перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті

Певну допомогу у підготовці заходів до"Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності" надала виставка  літератури «Безпека понад усе», яка була організована під керівництвом бібліотекаря школи Пилипонько Л.А.;

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому   був проведений  єдиний національний урок «Безпечна країна».  Головною темою  якого стала безпека учнів на дорозі.

Завдання уроку – нагадати учням про необхідність   спільних дій у сфері дорожньої безпеки. Усі заходи мали на меті привернути увагу суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки.
Педагог – організатор, класні керівники,  класоводи та лідери учнівського самоврядування організували показ мультфільмів «Дітям про правила дорожнього руху»«Азбука дорожньої безпеки» (для учнів 1-5 кл.), та документального фільму «Ціна неуваги. Присвячується пішоходам» (для учнів 6-9 кл.).
Для учнів 1- 4 класів відбувся конкурс віршів, ребусів та загадок про дорожній рух.
Серед учнів 7-8 класів було проведено інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?», щодо правил дорожнього руху, . Вчителем основи здоров’я були проведені бесіди та вікторини «Безпека пішохода», «Безпека пасажира».
Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.